Niečo o masáži

Hmat a dotyk je silnou a vysoko citlivou formou komunikácie. Je prirodzenou reakciou siahať a dotýkať sa, či už chceme pocítiť tvár človeka alebo štruktúru niečoho, alebo reagovať na inú osobu. Matka sa mazná so svojim dieťaťom, hladkajú sa partneri alebo hladkáme domáce zvieratá, trieme a hladkáme si miesto, ktoré si udrieme alebo popálime.

Našťastie dnes opäť objavujeme hojivú silu masáží, ktoré sú v iných kultúrach známe už tisíce rokov. Základom masáže a masážnych techník je použitie dotyku rúk na vyvolanie fyzickej a duševnej pohody. Je to jedna z najstarších foriem prírodnej liečby. Pri masáži sa používajú najrôznejšie dotyky, tlaky, trenie a hladkanie, ktoré dokážu stimulovať či uvoľňovať svaly, zlepšovať krvný a lymfatický obeh. Masáž spojená s aromaterapiou a muzikoterapiou má celý rad priaznivých liečivých účinkov.

Masáže majú veľa foriem a široké spektrum využitia. Ako liečebný a relaxačný prostriedok ju poznali už starovekí Egypťania, Číňania, Japonci, Gréci a Rimania. Masáž lieči nielen telo, ale i ducha. Uvoľňuje napätie a stuhnutosť, zmierňuje bolesť, zlepšuje dýchanie a krvný obeh. Zároveň stimuluje a upokojuje centrálnu nervovú sústavu, nabíja energiou. Priaznivo pôsobí na pokožku a svalstvo tesne pod ňou, ale i na hlbšie ležiace svaly, šľachy a spojivové tkanivá. Dokonca ovplyvňuje aj vnútorné orgány a niektoré žľazy. Masírovanie podporuje vylučovanie škodlivých látok a odstraňuje z tela prebytočnú vodu. Vo svaloch sa pri masírovaní otvára veľké množstvo kapilár, ktoré sú za normálnych okolností zatvorené. Zlepší sa ich prekrvenie, okysličenie a prísun živín.

Mojou prioritou je Vaša spokojnosť. Preto som vždy pripravení poskytnúť Vám tie najlepšie služby. Vyberte si zo širokej ponuky masáží. Či sa už jedná o zdravotný problém alebo formovanie postavy, vždy Vám ochotne pomôžem pri riešení akéhokoľvek problému. Samozrejmosťou je individuálny, pozitívny a vždy profesionálny prístup.

Veľkou výhodou je, že masáže poskytujem vo vlastnom salóne, ktorý je ľahko dostupný či už MHD, autom, alebo železničnej stanice.

Teším sa na Vašu návštevu, prípadne objednávku.