Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je veľmi populárna masáž pre podporu formovania Vášho tela. Táto metóda pomáha predchádzať celulitíde, syndrómu "ťažkých nôh" pri sedavom zamestnaní alebo celodennom státí, povoleným brušným partiám, celkovej únave a detoxikuje organizmus.

Celulitída je kozmetický a hlavne estetický problémy, okolo ktorého je množstvo mýtov a omylov. Štíhle vyšportované dievčatá, myslíte si, že vás sa to netýka? Omyl. A muži, vy ste tiež z kola von? Mýtus.

Celulitída sa často radí aj medzi civilizačné choroby, jedným z faktorov, ktorý sa podpisuje na jej vzniku je totiž aj stres. Pri celulitíde ide o ukladanie tuku v podkoží spolu s neodplavovaním splodín látkovej výmeny. Aby ste si to vedeli predstaviť, ide v podstate o to, že podkožný tuk sa ukladá do neforemných hrudiek, ktoré tlačia na pokožku, to potom stláča vlásočnice a zhoršuje prekrvenie, podkožné väzivo tak má problém so zásobovaním živinami a postupne sa narušuje. Nemýľte si to s nadváhou, keď priberiete nejakéto kilečko navyše tak sa to nemusí hneď prejaviť pomarančovou kožou, celulitídu spôsobujú práve spomínané zmeny v podkožnom tkanive. Veľa sa hovorí aj o tom, že na celulitídu treba mať dedičné predispozície - na ne tiež netreba zvaľovať vinu, ide skôr o to, aký typ postavy zdedíte a či je ten viac alebo menej náchylný na ukladanie tukov. To, čo môže rozhodnúť o tom, či budete s celulitídou musieť bojovať alebo nie sú aj hormóny a síce vysoká hladina estrogénu. Ten totiž ochabuje tkanivo a prispieva k ukladaniu tukových buniek a ich množeniu. Celulitídou sú ohrozené ženy každého veku, no do najrizikovejšej skupiny patria dievčatá v puberte, ženy po tehotenstve, v menopauze a ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu a hormonálnu liečbu. A samozrejme, v bezpečí nie sú ani muži....

Lymfodrenážna masáž

T toto je jednoznačne najúčinnejší a overený spôsob odstránenia celulitídy a nadváhy. Lymfatické uzliny tvoria akýsi odpadový systém tela, keď počas sťahov svalov odvádzajú škodliviny do vylučovacieho systému. Na to je však potrebné silné svalové väzivo, ktoré keď nevytvára sťahom dostatočný protitlak tak sa škodlivé látky začnú v tele usádzať a na ne sa potom viaže tuk a voda... a odtiaľ už je len krok ku nepríjemnej celulitíde. Keď nestačí svalové väzivo, nastupuje manuálna lymfatická masáž, pričom stimulujeme činnosť väziva a umelo vytvárame protitlak, ktorý bez vašej námahy dokáže pomôcť k odstráneniu škodlivín z tela a spriechodneniu a lepšiemu fungovaniu systému.

Lymfodrenážna masáž je liečebná masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém. Táto masáž je vykonávaná veľmi jemne a pomaly, má výrazný ukľudňujúci účinok. Pôsobí preventívne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Jedine  táto masáž dokáže zastaviť a odstrániť  celulitídu, (pred masážou zameranou na odstránenie celulitídy sa odporúča potná kúra v saune). Na tvári odstraňuje rôzne opuchy, váčky pod očami, zlepšuje napätie pokožky tváre. Tvár človeka po tejto masáži pôsobí vyhladene. Táto masáž je vhodná pre večne vystresovaných a uponáhľaných ľudí a pre ženy, ktoré chcú byť stále pekné.

Kontraindikácie lymfodrenážnej masáže:

  • neliečené alebo nedoliečené malígne ochorenia
  • vírusové alebo bakteriálne ochorenia
  • horúčkové stavy
  • akútne žilové ochorenia
  • eryzipel
  • ochorenia pečene a ľadvín
  • srdcové zlyhávanie
  • zelený očný zákal (glaukom)
  • kožné ochorenia
  • nejasné brušné bolesti


Ako často vykonávať manuálnu lymfodrenáž?

Ako prevencia 1 krát mesačne:
- prevencia obranyschopnosti organizmu alebo detoxikácia

Ako prevencia 2 krát mesačne:
- prevencia celulitídy alebo kŕčových žíl
- prevencia proti migrénam

Ako liečba 2-3 krát týždenne:
- odstránenie, liečba celulitídy alebo opuchov
- liečba akné pri akútnej fáze – denne a následne po prvých 7 dňoch, 2 krát týždenne